Święto hodowców - Miastków Kościelny

Opublikowano 18 czerwiec 2012
 

Ziemia miastkowska w niedzielę 17 czerwca była areną zmagań sportowych zorganizowanych przez Klub Hodowców Bydła Mlecznego „Krasula”.

Na stadionie w Miastkowie Kościelnym zebrali się hodowcy wraz z rodzinami, firmy produkcyjne m.in. Mleczarnia Ryki, Mleczarnia Garwolin oraz firmy handlowe związane z branżą mleczarską.

Igrzyska Sportowe ‘2012 Hodowców Bydła rozpoczęły się meczem pomiędzy reprezentacją Mleczarni Ryki i Mleczarni Garwolin. Zwyciężyła drużyna z Ryk. Odbyło się wiele konkursów zręcznościowo-sportowych dla dorosłych i dzieci. Emocje zebranych wzbudził konkurs przeciągania liny oraz rzut na odległość „kostką” siana.

Wokół boiska, w namiotach i na licznie rozstawionych stoiskach setki osób mogły zapoznać się z produktami i usługami wystawców. Hodowcy z całymi rodzinami bawili się do późnych godzin wieczornych na swoich branżowych igrzyskach.

Serdeczne gratulacje złożył głównemu organizatorowi, Panu Adamowi Ślińskiemu z Brzegów,  Poseł Grzegorz Woźniak, szczególnie za wspaniałą organizację imprezy. Życzył także sukcesów w przyszłości.

Ten serwis internetowy korzysta z plików cookie. Podstawa prawna: Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE.