Złoty jubileusz Sulejówka

Opublikowano 14 czerwiec 2012
 

13 czerwca br. w Sulejówku odbyły się uroczystości  związane z 50-leciem praw miejskich Sulejówka. Tego dnia obchodzone jest Święto Miasta Sulejówek na pamiątkę przekazania w roku 1923 Dworku Milusin „Naczelnemu  Wodzowi swemu przez Żołnierza Niepodległej Polski”.

Główna część obchodów odbywała się na terenie Dworku Milusin, gdzie zgromadzili się licznie mieszkańcy miasta i zaproszeni goście. Burmistrz miasta Arkadiusz Śliwa w swoim wystąpieniu przedstawił rys historyczny i obecne osiągnięcia miasta. Następnie Przewodniczący Rady Miasta odczytał uchwałę  Rady ws. nadania tytułów honorowych „Zasłużony dla Miasta Sulejówek” i wspólnie z Burmistrzem wręczyli tytuły. Głównym punktem uroczystości był koncert Orkiestry Wojskowej z Warszawy pod batutą majora Artura Czereszewskiego wraz z występem solistów Joanny Horodko, Renaty Drozd, Piotra Rafałko i Kamila Pękala. Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak pogratulował „złotego” jubileuszu i osiągnięć lokalnego  samorządu i mieszkańców. „Szczególnie zazdroszczę wam tego, Sulejówek jest bazą treningową EURO 2012 i gości jedną z ekip biorących udział w rozgrywkach - Rosję”. Podkreślił również znaczenie postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego dla lokalnego środowiska.

W obchodach wzięli również udział przedstawiciele samorządów partnerskich, z którymi Sulejówek prowadzi współpracę międzynarodową, z miast Bourg-La-Reine (Francja), Viimsi (Estonia) oraz Yalvac (Turcja).

Ten serwis internetowy korzysta z plików cookie. Podstawa prawna: Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE.