Miętne wygrało Catalunya Cup

Opublikowano 11 lipiec 2012

Catalunya Cup to prestiżowy turniej piłkarski dla młodzieży rozgrywany w Blanes i Tordera w Katalonii. Blanes to jeden z największych kompleksów piłkarskich w Hiszpanii. Organizatorem turnieju jest  Guro-Sporting oraz Kataloński Związek Piłki Nożnej. Turniej rozgrywany był na 14 boiskach trawiastych od 2 do 6 lipca.

W tegorocznej edycji wzięło udział 55 drużyn z Europy oraz USA. W rozgrywkach w Blanes uczestniczyły 2 drużyny Mazowsza Miętne-  U17 pod wodzą trenera Tomasz Talarka i Janusz Kowalskiego (pomysłodawcy wyjazdu) oraz U14  z trenerem Piotrem Szymańskim.

Drużyna U14 wywalczyła III miejsce w turnieju, przegrywając wejście do finału z późniejszym zwycięzcą – drużyną ze Szwecji. Drużyna U17 rozegrała 6 spotkań w grupie, w których nie przegrała żadnego meczu i nie straciła żadnej bramki. W półfinale piłkarze Mazowsza Miętne zremisowali z drużyną z Włoch A.S.D. Junior Calcio Acireale 0:0 i wygrali w rzutach karnych 5:4.

W finale Mazowsze Miętne pokonało US Carqueiranne La Crau  1:3. Podczas ceremonii wręczania pucharów zawodnicy Mazowsza Miętne pozdrowili kolegę Pawła Pyrę, który w tym momencie znajdował sie w szpitalu po brutalnym kopnięciu przez zawodnika z drużyny francuskiej. Na zakończenie odśpiewali hymn państwowy. Ekipa z Miętnego opuszczali podium przy dużym aplauzie pozostałych ekip.

Serdeczne gratulacje dla zawodników z Miętnego, dla pomysłodawcy i głównego organizatora wyjazdu Janusza Kowalskiego oraz dla rodziców zawodników. Pokazaliście, że można skutecznie i z sukcesem reprezentować polską piłkę nożną na arenie europejskiej.