×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2012/gorki5maja

25. raz modlili się w Górkach

Opublikowano 08 maj 2012
 

W sobotni wieczór 5 maja, tradycyjnie - od 20 już lat,  strażacy z OSP z terenu powiatu garwolińskiego spotkali się na mszy świętej w Górkach w Sanktuarium p.w. Matki Boskiej Fatimskiej.

Uroczystą mszę w intencji strażaków i ich rodzin odprawił Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek, w koncelebrze z duszpasterzami strażaków powiatu garwolińskiego Ks. Henrykiem Ochem i Ks. Kazimierzem Momontem.

W tym roku zbiegło się kilka rocznic – nie tylko strażacy spotkali się po raz 20. w Górkach, ale również same uroczystości „obchodzą” 25. Rocznicę, a 20 lat temu powstała Państwowa Straż Pożarna.

Tradycyjnie na placu wokół Sanktuarium zgromadziły się tysiące pielgrzymów z całej Polski, a nawet spoza jej granic. Przybyło 40 pocztów sztandarowych OSP z Powiatu Garwolińskiego.  Prawie 300 strażaków na czele z Orkiestrą  Dętą z Trąbek pod batutą kapelmistrza Grzegorza Zakrzewskiego  przemaszerowało z błoni przed kościołem na plac celebry.

Druhom i druhnom towarzyszył, też już tradycyjnie, Grzegorz Woźniak, Poseł na Sejm RP, a także włodarze powiatu, samorządowcy, komendanci straży i policji.

W homilii Ks. Biskup Józef Guzdek podkreślił rolę, jaką odgrywają strażacy w życiu codziennym, ich bezinteresowną ofiarność w chwilach zagrożenia. Ks. Henryk Och podziękował za to, że po raz 20. przyjechali do Górek, aby podziękować Matce Bożej za każdy dzień na służbie, w życiu codziennym, rodzinnym i zawodowym, i prosić o łaski na kolejny rok życie i pracy.

{gallery}2012/gorki5maja:0:0{/gallery}

Ten serwis internetowy korzysta z plików cookie. Podstawa prawna: Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE.