Wieczór kolumbijski za nami

Opublikowano 18 maj 2012
 

Dziś 18 maja o godz. 18 wieczorem w murach garwolińskiego CSiK miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Do naszego miasta przybyłe delegacja z Kolumbii: Konsul Jairo Abadia, pracownicy Ambasady Kolumbii oraz tancerze słynnej grupy Swing Latino.

 

Kolumbijski wieczór rozpoczął się od otwarcia wystawy „Kultury prekolumbijskie Kolumbii” przepięknie i efektownie wyeksponowanej na I piętrze CSiK. Następnie uczestnicy przeszli do Sali widowiskowej, gdzie rozpoczął się wspaniały pokaz taneczny w wykonaniu grupy Swing Latino

Pojawili się na scenie w trzech odsłonach prezentujących tańce latynoamerykańskie. Kolumbijska salsa, która jest dwa razy szybsza niż reszty świata, wymaga od tancerzy wirtuozerii nieomal gimnastycznej. Figury i układy zmieniają się tak szybko i dynamicznie, że tancerze po 15 min. muszą odpocząć. Ale widzowie czekali na nich cierpliwie. Warto było! W przerwie wystąpiła para polskich tancerzy- Dominik i Ida - ze szkoły Państwa Kordaszewskich.

Poseł Grzegorz Woźniak ofiarował tancerzom na pamiątkę pobytu w Garwolinie i Euro 2012 biało-czerwone szaliki kibica. Ostatnim punktem wieczoru kolumbijskiego była degustacja empanadas, pierożków kolumbijskich, na którą zaprosili wszystkich uczestników Konsul Jairo Abadia i Dyrektor CSiK, Jarosław Kargol.

                Przyjazd gości z Kolumbii był możliwy dzięki inicjatywie Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, który zaprosił do współpracy Panią Victorię González - Ambasador Kolumbii. Wydarzenie było współorganizowane przez CSiK oraz Przewodniczącego Rady Miasta Marka Jańca. Sponsorem strategicznym były linie lotnicze Air France.

Ten serwis internetowy korzysta z plików cookie. Podstawa prawna: Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE.