20 lat Państwowej Straży Pożarnej

Opublikowano 23 maj 2012
 

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka oraz okrągłym jubileuszem – 20. rocznicy powstania Państwowej Straży Pożarnej. Nie zabrakło medali, odznaczeń i podziękowań dla strażaków za ich codzienną trudną służbę.

Podczas wczorajszych uroczystości wręczono przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”  oraz awansowano na wyższe stopnie 12 strażaków. Szeregi garwolińskiej straży zasilił także nowy samochód, który poświęcił ksiądz kapelan Henryk Och.

W obchodach Dnia Strażaka wzięło udział wielu zaproszonych gości. Obecny na uroczystościach poseł Grzegorz Woźniak dziękował strażakom za ich codzienny trud, za ofiarną służbę na rzecz społeczeństwa i pracę, w której niejednokrotnie narażają własne życie, by ratować innych. Na ręce komendanta PSP Dariusza Sadkowskiego poseł złożył pamiątkowy dyplom.

Z okazji okrągłego jubileuszu pamiątkowe medale trafiły także do rąk osób, które wspierały przez te lata garwolińską straż. Medal otrzymali między innymi – poseł Grzegorz Woźniak, wójtowie, burmistrzowie oraz strażacy.

Ten serwis internetowy korzysta z plików cookie. Podstawa prawna: Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE.