Strażackie święto w Garwolinie

Opublikowano 21 maj 2012
 

Garwolińscy strażacy swoje święto obchodzili w niedzielę 20 maja, rozpoczynając uroczystą mszą świętą w intencji zmarłych strażaków jak również o błogosławieństwo w  codziennej służbie.

Po mszy świętej w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry dętej zastępy straży i zaproszeni goście przemaszerowali pod pomnik AK w centrum miasta, gdzie złożono kwiaty. Następnie wszyscy udali się pod pomnik przy dworcu PKS , który upamiętnia rozstrzelanych podczas II Wojny Światowej mieszkańców Garwolina. Kulminacyjny punkt obchodów odbył się przy remizie strażackiej OSP Garwolin. Zasłużeni druhowie zostali odznaczeni medalami, a z wieży remizy rozległa się melodia nowo zainstalowanego kuranta. Obecny na uroczystości Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak powiedział: " To wielki zaszczyt dla mnie, że jestem członkiem tej OSP i mogę jako Poseł wspierać działania strażaków tej jednostki jak również pozostałych. Dziękuję za Waszą ofiarność i pomoc zawsze wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna mieszkańcom".

Na zakończenie uroczystości złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest patronem OSP Garwolin.

Ten serwis internetowy korzysta z plików cookie. Podstawa prawna: Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE.