Żelechów świętował podwójnie

Opublikowano 04 maj 2012
 

W Żelechowie odbyły się połączone uroczystości Konstytucji 3 Maja oraz Święto Strażaków Miasta i Gminy Żelechów. Rozpoczęły się na placu przy pomniku Konstytucji 3 maja, gdzie Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Strażaków odprawił ks. Stanisław Zajko. Po mszy świętej poświęcono nowy samochód strażacki dla OSP Gózdek.

 Młodzież Szkolna z Zespołu Szkół w Stefanowie zaprezentowała licznie zgromadzonym mieszkańcom i strażakom program artystyczny. Para tancerzy w strojach z epoki oświecenia wykonała na placu staropolskiego poloneza. Zaproszeni goście otrzymali biało-czerwone kotyliony. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Konstytucji 3 maja. Uroczystości zakończyła defilada oddziałów strażackich z  terenu Gminy Żelechów w takt muzyki granej przez orkiestrę dętą przed uczestnikami, którzy nie szczędzili oklasków i słów podziwu.

Poseł Grzegorz Woźniak dziękował strażakom z OSP Gózdek, za wizytę sejmie, jednocześnie zapraszając inne jednostki OSP do zwiedzania parlamentu. Podkreślił  rangę służby ochotników strażackich w codziennym życiu mieszkańców ziemi żelechowskiej oraz powiatu.  „Stanowicie bardzo ważne ogniwo systemu ratowniczego w powiecie, który udało nam się wspólnie zbudować od 2006 r. Nowoczesny szpital, lądowisko dla śmigłowców oraz nowoczesne karetki i druhowie  z OSP – to podstawa tego systemu” – podsumował Grzegorz Woźniak. Na zakończenie wręczył druhom z OSP Gózdek grawerkę upamiętniającą tę uroczystość.

Ten serwis internetowy korzysta z plików cookie. Podstawa prawna: Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE.