Polsko-Kolumbijska konferencja prasowa

Opublikowano 10 maj 2012
 

Dziś, 10 maja o godz. 13, w garwolińskim CSiK gościła delegacja z Kolumbii – Pani Ambasador Victoria González Ariza oraz Konsul Jairo Augusto Abadia Mondragón w towarzystwie pracowników Ambasady Kolumbii w Polsce.

Okazją do wizyty była konferencja prasowa zwołana przez polską stronę organizatorów Dni Kultury Kolumbijskiej w Garwolinie, które odbędą się 18 maja.

Ze strony polskiej imprezę współorganizują: Poseł na Sejm Grzegorz Woźniak, Przewodniczący Rady Miasta Garwolin Marek Janiec oraz Dyrektor CSiK Jarosław Kargol.

Pani Ambasador, która jest niezwykle otwartą i komunikatywną osobą, przybliżyła dziennikarzom bogactwo kulturowe Kolumbii, zwracając uwagę i na historyczny, prekolumbijski aspekt, jak i  na współczesne nurty kultury tego kraju.

Garwolińska impreza będzie pierwszą taką próbą promowania kraju poza stolicą Polski poprzez wystawę replik obiektów kultury kolumbijskiej, pokazy tańca najbardziej znanej , najlepszej grupy salsowej Swing Latino oraz degustację typowych przekąsek kolumbijskich ‘empanadas’.

Victoria González Ariza opowiadała o bogactwie swojego kraju - To kraj który ma wspaniałą historię, bogatą, zróżnicowaną przyrodę:  morza, góry, rzeki, jeziora – wszystko to w jednym kraju. W latach 2010-2011 Kolumbia była odwiedzana o 70% częściej niż dotychczas.  Zwróciła także uwagę na ekonomiczną atrakcyjność Kolumbii oraz poprawiającą się stale stabilność polityczną.

Na pytanie o początki współpracy Ambasady Kolumbii z Garwolinem, Pani Victoria González opowiedziała o znajomości i współpracy  z Posłem Grzegorzem Woźniakiem, który był inicjatorem pomysłu, o kolejnych etapach powstawania projektu przybliżenia kultury kolumbijskiej mieszkańcom Garwolina i okolic, ale także o bogatych planach współpracy na przyszłość.

Jak dotąd udało się zorganizować występ najlepszej i najbardziej popularnej, a jednocześnie najdroższej grupy kolumbijskiej tańczącej salsę. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe Linii Lotniczych Air France.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na Dni Kultury Kolumbijskiej 18 maja br. o godz. 1800.

Fragmenty konferencji możecie Państwo obejrzeć w zakładce W mediach Materiały video.

Ten serwis internetowy korzysta z plików cookie. Podstawa prawna: Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE.