Jubileusz OSP Wola Rębkowska

Opublikowano 15 maj 2012
 

W niedzielne południe 13 maja przed Domem Strażaka w Woli Rębkowskiej odbyła się uroczystość 90-lecia OSP Wola Rębkowska oraz gminny Dzień Strażaka. Obchody rozpoczęły się polową mszą świętą, którą celebrował ks. kanonik Julian Jóźwik.

Podczas homilii dziękował strażakom za poświęcenie i pomoc w sytuacjach, kiedy nadchodzą klęski żywiołowe czy wypadki.

Po mszy świętej zebrani zapoznali się z historią 90-letniej OSP. Następnie zasłużone druhny i druhowie zostali odznaczeni medalami.

Wójt Gminy Tomasz Łysiak podkreślił sprawność i skuteczność jednostek na terenie gminy, stwierdził że "mieszkańcy czują się bezpiecznie mając strażaków na swoim terenie".

Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak wręczył pamiątkową statuetkę w dowód zasług jednostki z 90-letnim stażem. "Jesteście wszędzie tam, gdzie ludziom dzieje się krzywda, jako pierwsi pomagacie i ratujecie dobytek życia. Ja osobiście przekonałem się o waszym poświęceniu podczas powodzi w Maciejowicach i Wildze oraz podczas usuwania skutków trąby powietrznej w Woli Rębkowskiej."

Na zakończenie uroczystości pododdziały z gminy Garwolin i sąsiednie OSP przedefilowały przy akompaniamencie Orkiestry OSP z Garwolina, przy oklaskach zebranych licznie mieszkańców miejscowości i zaproszonych gości.

Ten serwis internetowy korzysta z plików cookie. Podstawa prawna: Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE.