Gmina Górzno uczciła Dzień Strazaka

Opublikowano 15 maj 2012
 

Gmina Górzno obchodziła święto strażackie w niedzielę 13 maja. Okazja do świętowania była podwójna, ponieważ otwierano tego dnia również zmodernizowaną Świetlicę Wiejską w Górznie.

 

Msza św. w kościele w Górznie rozpoczęła uroczystości, w której uczestniczyły zastępy strażaków z gminy Górzno. Po mszy, defiladowym krokiem z pocztami sztandarowymi na czele zebrani przemaszerowali pod świetlicę. Przed budynkiem wszystkie OSP, zaproszonych gości i mieszkańców powitał gospodarz imprezy druh Jan Zuchniak. Zasłużeni druhowie otrzymali medale oraz pamiątkowe statuetki, ufundowane przez wójta gminy Waldemara Sabaka i przewodniczącego rady Krzysztofa Skwarka.

Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak wręczył pamiątkowy puchar z okazji tych obchodów na ręce dhr Jana Zuchniaka. Podziękował strażakom "za ich wsparcie podczas akcji powodziowej na terenie powiatu, a później za pomoc w zbiórce zboża i jego transport dla powodzian w okolicach Płocka. Poseł zwrócił również uwagę na dobre wyposażenie poszczególnych jednostek w gminie.

Ten serwis internetowy korzysta z plików cookie. Podstawa prawna: Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (DU z 21.12.2012, poz. 1445), który dostosował polskie przepisy do dyrektyw unijnych 2009/136/WE i 2009/140/WE.